دریافت*مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع الگوهای ارتباطی خانواده*

مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع الگوهای ارتباطی خانواده,مبانی نظری و پیشینه با موضوع الگوهای ارتباطی ,خانواده,الگوهای ارتباطی خانوادهمبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع الگوهای ارتباطی خانواده|40064508|cn|
هم اکنون فایل با موضوع مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع الگوهای ارتباطی خانواده آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

فصل دوم پایان نامه روانشناسی درباره الگوهای ارتباطی خانواده

الگوهای ارتباطی خانواده

در این بخش از فصل دوم به بررسی مفهوم خانواده، الگوهای ارتباطی خانواده و الگوهای رفتار والدین می پردازیم.

2-3-1 مفهوم خانواده

خانواده چیزی بیش از مجموعه افرادی است که در یک فضای مادی و روانی خاص به سر می برند. خانواده یک نظام اجتماعی و طبیعی است که ویژگی های خاص خود را دارد. این نظام اجتماعی مجموعه ای از قواعد و اصول را ابداع و برای اعضای خود نقش های متنوعی تعیین می کند. علاوه بر این، خانواده از یک ساختار نظامدار قدرت برخوردار است، صورت های پیچیده ای از پیام رسانی های آشکار و نهان را بوجود می آورد، و روش های مذاکره و مسئله گشایی مفصلی را در اختیار دارد که به آن اجازه می دهد تا تکالیف مختلفی را با موفقیت به انجام برساند. رابطه اعضای این خرده فرهنگ رابطه ای عمیق و چند لایه ای است که عمدتا براساس تاریخچه مشترک، ادراکها و فرض های مشترک و درونی شده راجع به جهان، و اهداف مشترک بنا شده است. در نین نظامی، افراد به وسیله علایق و دلبستگی های عاطفی نیرومند، دیرپا، و متقابل به یکدیگر متصل شده اند. ممکن است از شدت و حدت این علایق و دلبستگی ها در طی زمان کاسته شود، لیکن باز هم علایق مزبور در سراسر زندگی خانوادگی به بقای خود ادامه خواهند داد (گلدن برگ و گلدن برگ، 1934؛ ترجمه حسین شاهی برواتی و نقشبندی، 1392).

بر هیچ کس پوشیده نیست که خانواده مامن آرامش و جایگاه به شکوفا رساندن استعدادهاست. افراد در درون خانواده از هم تاثیر می پذیرند و بر هم تاثیر می گذارند. مسلما شکوفایی افراد خانواده، متاثر از عملکرد درونی خانواده است (جهانگیر، 1391). عملکرد خانواده در اصل اشاره به ویژگی های سیستمی خانواده دارد. به بیان دیگر عملکرد خانواده یعنی توانایی خانواده در هماهنگی یا انطباق با تغییرت ایجاد شده در طول حیات، حل کردن تعارض ها، همبستگی میان اعضا و موفقیت در الگوهای انضباطی، رعایت حد و مرز میان افراد و اجرای مقررات و اصول حاکم بر این نهاد با هدف حفاظت از کل نظام خانواده (پورتس[1] و هاول[2]، 1992؛ به نقل از کرامتی و کاوه، 1384).

[1] Portes

[2] Hovel


مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد انقلاب مشروطه🔑تحقیق در مورد اوقات فراغت جوانان در ايران و امكانات موجود🔑تحقیق در مورد اوقات فراغت و مديريت آن🔑تحقیق در مورد تأثير آموزش مهارتهاي زندگي بر سلامت رواني نوجوانان🔑تحقیق در مورد بلوغ ( تولدي ديگر)🔑تحقیق در مورد خانواده و دشواريهاي رفتاري كودكان🔑تحقیق در مورد تعزيه🔑تحقیق در مورد تهاجم فرهنگي و آثار آن🔑تحقیق در مورد حجم نمونه و جامعه آماري🔑تحقیق در مورد جامعه شيعه در نخاوله ( 1 و 2)🔑تحقیق در مورد تعريف جرم سياسي🔑تحقیق در مورد نقش حجاب در جامعه🔑تحقیق در مورد ضرورت وجود قانون درجامعه(حقوق مرد و زن نسبت به يكديگر)🔑تحقیق در مورد نقش مربي براي بازيكنان🔑تحقیق در مورد نقش خانواده در جامعه🔑تحقیق در مورد اعتماد و خودباوري (انسان شناسي)🔑تحقیق در مورد دختران فراري و …🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و دیدگاه های سبك مديريت كلاس🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تاریخچه و دیدگاه های مدیریت سود🔑مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش تاریخچه و دیدگاه های سرمایه فکری🔑تحقیق در مورد نقش آموزش و بهسازي منابع انساني در سازمانها🔑تحقیق در مورد تصميم گيريهاي استراتژيكي🔑تحقیق در مورد رشد جمعيت و كنترل آن🔑تحقیق در مورد كاربرد زبان در ايجاد ارتباط در جوامع مختلف🔑تحقیق در مورد فلسفه تنظيم خانواده